Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Usługi podologa


Stopy – jedna z najistotniejszych części ludzkiego ciała. To dzięki nim jesteśmy w stanie udawać się na rodzinne lub romantyczne spacery, uprawiać sport na świeżym powietrzu, czy pokonywać górskie szlaki. To przy pomocy kończyn dolnych wykonujemy wiele naszych ulubionych lub ważnych zajęć. Wreszcie, to one, na co dzień – w miejskim zgiełku – ulegają największym obciążeniom, przez co zdarza nam się odczuwać w nich silny ból. Niestety, pomimo tego wszystkiego, wciąż większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym jest dbanie o ich prawidłową kondycję oraz zapewnienie im odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście w kraju dynamicznie rozwija się podologia, a z usług podologa – specjalisty zawodowo zajmującego się dbaniem o właściwą kondycję fizyczną stóp – można korzystać w coraz większej ilości miejsc. Jednym z takich jest znajdująca się w centrum Warszawy popularna i renomowana Akademia Perfect Hair. 

Czym jest podologia?

Podologia jest jedną z dziedzin medycyny. Dotyczy ona szeroko pojętych nielekarskich zabiegów na stopach. Mogą nimi być zarówne te lecznicze i profilaktyczne (w wypadku podejrzenia pewnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu kończyny dolnej), jak i te pielęgnacyjno-estetyczne. 

Kto powinien skorzystać z usług podologa?

Tak naprawdę z usług takiego profesjonalisty może skorzystać każdy. Do podologa przychodzą osoby z różnego rodzaju wadami w funkcjonowaniu stóp. Na konsultację można się udać z uciążliwymi, widocznymi dolegliwościami, takimi jak wrastające czy zmienione chorobowo paznokcie, brodawki, wypadający naskórek, odciski, szorstka i twarda skóra. Zalecana także jest wizyta przy długo towarzyszącym silnym bólu samej stopy i stawu skokowo-goleniowego, przez co istnieje ryzyko borykania się z problemami w poruszaniu się (ograniczony zakres ruchu, stan po kontuzjach, reumatoidalne zapalenie stawów). Podolodzy wykonują bowiem także specjalistyczne masaże.
Jeżeli towarzyszy Państwu problem nadmiernej potliwości kończyny dolnej lub nawracająca grzybica, specjaliści także i w tym przypadku mogą być w stanie pomóc. Każdy jest więc w stanie znaleźć coś dla siebie, bowiem można do nich się udać z niemal każdym problemem, o ile tylko jest on związany ze stopami.

Podologia a dbałość o wygląd stóp

Poza problemami zdrowotnymi i tymi związanymi z upośledzeniami prawidłowego funkcjonowania stawu skokowego, podolodzy zajmują się także zabiegami, których celem jest dbanie o estetyczny, schludny wygląd stóp. Należą do nich między innymi:

  • rekonstrukcja płytki paznokci.
  • profesjonalne obcinanie paznokci.
  • wycinanie zgrubień, modzeli i odcisków.
  • usuwanie zrogowaciałego naskórka.
  • pozbywanie się pękniętej skóry czy pęcherzy.

Gdzie szukać specjalistów?

Jednym z najlepszych miejsc, w którym możemy skorzystać z pomocy zawodowego podologa jest Akademia Perfect Hair. To popularny, profesjonalny salon fryzjerski, który usytuowany jest w centrum stolicy. Miejsce to cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów oraz dobrymi opiniami. Promująca się jako najlepsza w Warszawie (największym sukcesem jest pierwsze miejsce na gali Beauty Stars 2016 w kategorii salony fryzjerskie), założona przez Marylę Kaczmarek, Akademia Perfect Hair  stawia na jakość i różnorodność dostępnej oferty.

Poza zabiegami specjalistycznej podologii, która spełni Państwa największe oczekiwania, w ofercie dostępne jest szerokie spektrum wykonywanych usług, takich jak: fryzjerstwo, masaż, depilacja woskiem, kosmetyka, trychologia, manicure oraz pedicure. Zachęcamy Państwa do skorzystania z podologii i innych naszych ofert, aby przekonać się, czym dla nas są jakość, rzetelność i profesjonalizm. 
Zapraszamy na wizyty u naszego podologa - specjalisty id stóp. Zapraszamy na diagnozowaniem i leczeniem stóp. APH w dzielnicy Warszawa Centrum.